Свято новорічної ялинки

«Ось ступає на поріг таємничий Новий рік». Так назвали своє казкове дійство організатори новорічного свята у Рацинській спеціальній загальноосвітній школі-інтернаті. На гостину до дітей завітали як завжди Дід Мороз і Снігурочка, які подорожували в часі за допомогою сучасних Гаджетів і зустрічали різних казкових героїв: лісову нечисть Бабая, Бабу Ягу, Чахлика, Червону Шапочку, Мушкетерів, Попандопала, Вовка і Пса із мультфільма «Жив був пес». А вихованці вітали всіх гостей і казкових героїв, і тих, хто був у залі, яскравими номерами художньої самодіяльності. Потім всі отримали подарунки від Діда Мороза і розважалися на святковій дискотеці.


Свято «Дива чекаємо,                                                 Миколая зустрічаємо»

     Святково і урочисто було 19 грудня в Рацинській спеціальній загальноосвітній школі-інтернаті. Всі чекали приїзду гостей і подарунків від Святого Миколая. В святково прибраному залі зібралися учні, педагоги, гості. Перед присутніми зі словами вітання виступили гості: шефи школи із м.Южноукраїнська Макану Валерій Єфимович та депутат Вознесенської районної Єліневський Юрій Юрійович. Учні школи підготували номери художньої самодіяльності, а шефи подарували дітям святково-розважальну програму, солодощі, спортивний інвентар. Свято всім сподобалося.


І на тім рушникові хай долі зіллються

9 грудня всі учні і вихователі Рацинської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату мали можливість побувати на народознавчому заході «І на тім рушникові хай долі зіллються», який підготували і провели учні 8 класу (вихователі Богма Тетяна Василівна, Шарата Олена Миколаївна). Усі присутні познайомилися з традиціями проведення сватання, дівич-вечора, випікання короваю, з традиційними українськими піснями та звичаями українського весілля. Не обійшлося без гумору, смачного короваю, запальних танців.


День осінніх іменинників 2017

В Рацинській спеціальній загальноосвітній школі-інтернаті радо вітали з днем народження дітей, які народилися восени. Для них був святковий концерт, ігри, розваги. Всі присутні пригощалися смаколиками, а потім була святкова дискотека.

День пам’яті жертв Голодомору 2017

25 листопада о 16 годині всі учні і вихователі Рацинської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату провели акцію «Засвіти свічку». З учнями провели виховні години, бесіди. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих в роки Голодомору.

День села Малосолоне 2017

Учні Рацинської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату приймали участь в святковому концерті до Дня села Малосолоне. Свято приурочено Дню працівників сільського господарства. Наших вихованців як завжди приймали усмішками та аплодисментами.

СВЯТО ПІСНІ

Тепла осіння погода сприяла проведенню загальношкільного заходу  «Усі ми родом  з України, пісенний край наш солов’їний»   , який проходив в рамках місячника національно- патріотичного виховання. Захід підготували педагог-організатор Цупій Г.І., та керівник гуртка Костюк С.П.

    До участі в заході були залучені всі виховні групи. На святі лунали українські народні пісні,

 

жартівливі пісні : «Ти ж мене підманула», «Ой мій милий вареничків хоче», які виконували учні молодших класів. Учні старших класів виконували пісні : «На нашій Україні» , «Квітуча Україна», «Нова Україна», «Це моя земля», «Україна – це ми», «Вишиваночка», «Я маленький козак». Всіх учасників заходу глядачі підтримували гарячими оплесками і нестримним бажанням підспівати.


ДЕНЬ ЗНАНЬ

         Традиційно День знань у Рацинській спеціальній загальноосвітній школі-інтернаті розпочався святковою лінійкою. Радісні, схвильовані, урочисті зібралися на свято учні, вчителі, батьки.

В центрі уваги на перше вересня як завжди первачки. Цього року до нашої дружної родини ми прийняли 14 вихованців. Для них були найгарячіші оплески, смачний калач та веселий хоровод.

 

З напутнім словом до присутніх звернувся директор школи. Він побажав всім успіхів у навчанні та нових досягнень. Красуня-осінь привітала всіх присутніх мелодійним танком, принесла кошик з подарунками та дзвоник, який покликав всіх на перший урок.


9 травня – День Перемоги

9-го травня біля пам’ятника загиблим воїнам, який знаходиться на території Рацинської спеціальної школи-інтернату пройшов урочистий мітинг, присвячений Дню Перемоги. На святі були присутні всі учні та педагоги школи, а також жителі села Рацинська Дача.

 

З вітальним словом до присутніх звернувся директор школи Фікс Олександр Васильович. Учні декламували вірші, виконували пісні. З особливим почуттям спостерігали за виконанням хореографічної композиції «Не твоя війна». Пам’ять героїв, які полягли в боротьбі захищаючи суверенітет, незалежність і територіальну цілісність нашої держави, вшанували хвилиною мовчання. Учні 9-х класів поклали гірлянди пам’яті до пам’ятника загиблим воїнам. Після закінчення мітингу всі присутні класи квіти. Звучали пісні воєнних років, урочисті марші.


Тиждень психології

         В рамках тижня психології, який проходив в Рацинській спеціальній загальноосвітній школі-інтернаті з 27.03 по 31.03 було проведено ряд заходів, серед яких:

1.     Конкурс газет і дитячих малюнків «Людина та психологія».

2.     Загальношкільна акція «Подаруй тепле слово». Всі бажаючі на маленьких сердечках написали свої «теплі» слова, а організатори акції (учні 9-х класів) допомагали скласти велике серце на плакаті і дарували із чарівного мішечка свої побажання.

3.     Творче завдання «У світі прислів’їв та приказок». Учасники шукали початок або закінчення написаного прислів’я або приказки у своїх товаришів. Аж через добу підводили підсумки. Майже всі із 80-ти завдань були виконані. Кожен знайшов свою половинку.

4.     Підсумком тижня була інсценізація казки «Вовк та семеро козенят». До роботи над казкою були залучені діти з «групи ризику». Метою інсценізації було: вправляти дітей у правильному емоційному передаванні характерів героїв казки. Розвивати увагу, наполегливість, вміння чітко виконувати свою роль, впевнено досягати своєї мети. Розвивати міміку, жести, темп і силу голосу. Виховувати слухняність, відповідальність, товариські стосунки між дітьми, артистичність, бажання приймати участь у шкільному житті.

 

 

День зустрічі весни

В Рацинській спеціальній загальноосвітній школі-інтернаті до Дня зустрічі весни пройшов відкритий виховний захід «Українські звичаї та обряди весняного циклу», який підготували учні 7-го класу (вихователі Шарата О.М., Богма Т.В.

         Метою виховного заходу було: розширити знання учнів про весняний цикл календарних обрядів українців, святкування весняних свят, розкрити зміст свят. Вчити дітей відроджувати звичаї та обряди нашого народу, примножувати його традиції. Розвивати фантазію, уяву, творчість.

 

В ігрових сценках діти відтворювали «Обряд обертання», «Ковальське свято», співали гаївки, маївки з нагоди дня преподобної Мучениці Євдокії. Обрядовим печивом закликали пташок, варили та закопували горщик каші, танцювали «Подоляночку», «А ми просо сіяли», а завершили свято спалюванням опудала «Зими».

Міжнародний жіночий день 8 Березня

Учні Рацинської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату підготували святковий концерт до Міжнародного жіночого дня 8 Березня. Гумор, запальні танки, веселі пісні підняли настрій всім присутнім.


День пам’яті небесної сотні

До Дня пам’яті Небесної Сотні в Рацинській спеціальній загальноосвітній школі-інтернаті пройшли виховні заходи в усіх виховних групах:

1-А клас – «Пам’яті Небесної Сотні» (вихователь Лучинець О.В.)

1-Б клас – «Не плачте за мною, а тільки помоліться…» (вихователь Демчишина Н.І.

2 клас і 3 клас – «20 лютого День героїв Небесної Сотні» (вихователі Корнілова Л.В. та Гайдай Л.П.)

4 клас – «Вони в нашій пам’яті залишаться назавжди» (вихователь Богма Т.В.)

5-А клас – «Небесна Сотня – герої не вмирають» (вихователь Матвієнко К.В.)

5-Б клас – «Уклонімось низько до землі, тим, хто в серці буде вічно жити» (вихователь Абаза З.С.)

6 клас – «Мамо, я не повернуся…» (вихователь Пахно О.В.)

7 клас – «Герої нашого часу» (вихователь Шарата О.М.)

8 клас – «Та що є смерть, якщо це за народ?! І що життя, якщо без України?!» (вихователь Сиверин І.М.)

9-А клас – «Герої для нас як приклад» (вихователь Газенко І.О.)

9-Б клас – «Герої нашого часу» (вихователь Бондарчук А.І.)

         Метою проведених заходів було виховання в дітей почуття патріотизму, національної гордості, любові до рідного народу, розуміння своєї причетності до всіх подій, які відбуваються в Україні, формування розуміння цінності життя, збереження пам’яті про героїзм людей.

 

         При проведенні заходів були використані відео фрагменти «Небесна сотня», аудіо записи «Повертайся живим», «Пливе кача», відеоролик з піснею «Герої не вмирають», фото і відео матеріали. Діти вшанували пам’ять героїв хвилиною мовчання, запалили свічки.


Не святі горшки ліплять

Розвиток творчих здібностей, прищеплення смаку до прекрасного є чи не головним напрямком естетичного виховання. В рамках місячника «Що внутрішня, що зовнішня краса, тобі одній даровано, людино!» в усіх виховних групах пройшла виставка учнівських робіт під назвою «Не святі горшки ліплять», яка вражала своїм різномаїттям. Тут були і колоритні вишивки, і вироби з природного та підручного матеріалу, орігамі, ляльки мотанки. Відчувалося, що у виробах залишилася часточка душі, яку вкладали вихованці разом з вихователями у свої роботи. Найбільше робіт представили учні 5-А та 5-Б класів.Бесіда-спілкування             «Від проголошення Незалежності                     до нової України»

Проведено цікаву бесіду-спілкування з учнями 9-Б класу, вчитель Фікс Т.І. «Від проголошення Незалежності до нової України». Діти із захопленням поділилися своїми враженнями про літній відпочинок, оглянули фотовиставку про їх літні подорожі.

         З вірша-загадки розпочали бесіду про шлях України від проголошення Незалежності до нової України. Діти читали вірші з історії держави, переглядали за допомогою проектора історичний шлях рідної України від Київської Русі і до сьогодення, оглядали фото та замітки з преси про героїв Небесної сотні та учасників АТО, наших земляків: повного кавалера ордена «За мужність» Павла Чайки, учасників АТО Володимира Шинковича, Вадима Домбровського, Миколи Леденчука. Найбільше дітей схвилювала історія одного із наймолодших учасників бойових дій на сході країни – Георгія Тороповського, який пройшов майдан і загинув, захищаючи рідну Україну у 18 неповних років.

         Цікаво пройшли дебати «А що я зробив для України?». Підсумковими були слова:

         Не розчаровуйсь в Україні,

         А зрозумій її печаль.

         Що робиш ти для неї нині –

         У себе спершу запитай.

         Неабиякий інтерес викликала гра «Дешифрувальник» та віртуальна гра «Подорож до майбутнього України». Діти на жовто-синіх квітках описували своє бачення майбутнього України. Неперевершені емоції викликали і хвилинка поезії про найбільші міста України «Тільки разом ми єдина родина».

 

         Закінчилось спілкування клятвою: «Народ – згуртуємо! Свободу – збережемо! Україну – захистимо!»

Урок-подорож «Батьківщина – у серці одна»

    Урок-подорож в 3 класі, вчитель Кобиляк О.В., розпочався з привітання учнів з початком навчального року. На уроці учні мандрували місцями нашої Батьківщини – України:

1.     Зупинка «Віршограй». Діти розповідали вірші про Україну.

2.     Зупинка «Загадкова». Розгадували кросворд, в якому ключову слово утворилося «Україна».

3.     Зупинка «Цікавинка». Учні розповідали цікаві факти про нашу Батьківщину. Розглядали малюнки, переглядали відеофільм.

4.     Зупинка «Серце Батьківщини». Діти на аркушах паперу синього та жовтого кольорів записували слова любові до Батьківщини. А на дошці було серце в якому потрібно було закінчити речення «Моя Батьківщина – …» (найпрекрасніша, найбагатша…)

 

В кінці уроку пролунав Гімн України у виконанні учнів.