Україна моя вишивана!

Міжнародний День рідної мови в Рацинській спеціальній загальноосвітній школі-інтернаті відзначають уже 15 років поспіль. В цьому році свято співпало з вшануванням подвигу Героїв Небесної Сотні. До цього свята старанно готувалися і учні, і педагоги школи.

         Це був творчий звіт вчителів української мови і літератури Фікс Тетяни Іванівни і Костюк Алли Анатоліївни, педагога-організатора Цупій Г.І., вчителя швейної справи Нємцової Н.Г., керівників гуртків «Художня вишивка» Абази З.С., «Танцювального» Бровко А.В., «Умілі руки» Васильця С.М. та «Веселі нотки» Костюка С.П. Готуючись до свята педагоги ставили за мету прищеплювати учням любов до Батьківщини, до рідної мови, виховувати патріотизм, шанобливе ставлення до традицій, обрядів українського народу. Діти розучували нові вірші, уривки літературних творів, пісні, танці, власноруч виготовляли декорації, шили костюми.

За вагомий внесок у національно-патріотичне виховання підростаючого покоління, відродження рідної мови та історичних українських традицій за активну участь у підготовці та проведенні Дня мови педагоги отримали грамоти департаменту освіти, науки та молоді Миколаївської облдержадміністрації, які урочисто на святі вручив директор школи-інтернату Фікс Олександр Васильович.

         Свято розпочалося феєричною танцювальною композицією, піснею про рідну мову і своєрідним екскурсом в історію української держави – Київської Русі. Князь Володимир зі своєю непереможною раттю закликав нащадків зміцнювати і збагачувати свій рідний край. Безстрашне військо козацьке на чолі з атаманом зобов’язалося берегти соборну і єдину свою Україну. Майданівець та солдат АТО закликали присутніх пам’ятати тих, хто ціною свого життя відстоював волю, свободу і справедливість для українського народу. На фоні пісні «Небесну Сотню, Господи, прийми», діти переглянули кадри Революції Гідності, згадали Героїв Небесної Сотні та вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.

         Команда учнів славнозвісного «рацинського десанту» запевнила присутніх, що українську націю ніхто не здолає, не роз’єднає, що юні патріоти будуть вивчати рідну мову, берегти і примножувати традиції українського народу.

         Дух волелюбності, єдності, гордості за свою Батьківщину панував в залі протягом всього заходу. На святі були присутні наші давні друзі – педагоги з Вознесенської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату на чолі з директором Хоронжук Наталією Олександрівною.

         Мелодійну назву свята «Україна моя вишивана» виправдала велика кількість робіт, виготовлених вихованцями школи-інтернату, а дрескодом заходу була українська вишиванка. На святі звучали пісні «Рідна мати моя», «Два кольори», «Ой рушник рушничок», «Моя сорочка вишиванка». В танцювальних композиціях діти демонстрували оздоблені на всі смаки традиційні вишиванки і сучасні українські національні костюми.

         А після свята шкільна «Світлиця» поповнилась українськими рушниками, що виготовили їх учні і вихователі кожного класу. Продемонстрували учні свої роботи в ліричному танку з рушниками. Не обійшлося свято без веселих посиденьок, запальних танків, діалогу «клятих подружок» Параски і Палажки, навіть славнозвісні Агрофена Дормидонтівна та Яків Пантелеймонович одягли  вишиванки, пригощали гостей вареничками, зобов’язалися захищати Україну і служити вірою і правдою українському народові.

 

         Трепетно і водночас велично звучала заключна пісня «Українська родина», яку виконували всі учасники свята.

       15 лютого - день виведення                        військ з Афганістану

До річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан з метою вшанування учасників бойових дій на території інших держав виховання в учнів патріотизму, любові до Батьківщини, прагнення захищати її, вихователі старших класів провели інформаційно-пізнавальні години: «Ми будем добро пам’ятати і вам забути не дамо» (вихователь 9-Б класу Лучинець О.В.), «Афганістан – біль у моїй душі» (вихователь 6 класу Шарата О.М.).

 

         Учні дізналися про умови виникнення воєнного конфлікту, розвиток подій, кількість бійців які воювали на території Республіки Афганістан. Ознайомилися з біографією земляків-афганців, вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.

                 День Закоханих

14 лютого – День Святого Валентина – день всіх закоханих. І в нашій школі також в цей день вирувало життя. Ще напередодні діти готували «валентинки», придумували оригінальні форми для них та привітання.

 

         Учні 7 класу (вихователі Сиверин І.М., Цупій Г.І.) провели цікаву конкурсно-розважальну програму, в якій приймали участь учні 8-9 класів. Вела шоу-програму чарівна Попелюшка. Конкурсанти змагалися у чотирьох номінаціях. І кожна пара отримала титул згідно їх здібностям і умінням. В кінці програми діти та педагоги отримали «свої валентинки». А потім всі разом відпочивали на святковій дискотеці.